Sewilla została założona przez Herculesa… tak przynajmniej mówi legenda. W czasach rzymskich była głównym miastem Hiszpanii. Dzisiaj Sewilla określana jest mianem stolicy flamenco.

Flamenco to swego rodzaju folklor andaluzyjski. Jego istotą jest rytm wystukiwany obcasami do muzyki, śpiewu i tańca. Zamiast obcasów używane w flamenco są również kastaniety i klaszczące dłonie. Klasycznym strój flamenco to długa suknia falbaniasta z chustą w tym samym kolorze i wysoko upiętymi włosami kobiet. Jeśli chodzi o mężczyzn to do flamenco obowiązkowo muszą mieć czarne, obcisłe spodnie oraz kamizelkę z czerwonym pasem, czarne bolero i płaski kapelusz. Strój flamenco uważany jest za narodowy strój Hiszpanii.

Do Sewilli warto przyjechać w okresie Wielkiego Tygodnia, kiedy to w Sewilli mają miejsce jedyne w swoim rodzaju procesje religijne. Ze względu na duży ruch turystyczny w tym okresie warto rezerwować hotele w Sewilli z większym wyprzedzeniem. Wielki Tydzień poprzedzają niemniej atrakcyjne Ferie kwietniowe, podczas których miasto zmienia swój wygląd i zamienia się w jeden wielki festyn, jedyny tego typu na świecie.