SYDNEY, AUSTRALIA

Kiedy mówimy o Sydney, przychodzi nam na myśl ikoniczny obraz Opery. Jest to rzeczywiście jeden z powodów, dla których warto odwiedzić to miasto, ale jest tego więcej, ponieważ Sydney oferuje szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Niektóre z najbardziej egzotycznych gatunków w kraju można zobaczyć w Taronga Zoo, jak również w Królewskim Ogrodzie Botanicznym, w którym znajduje się ponad 2000 różnych roślin. Po zwiedzeniu centrum miasta i obejrzeniu widoku z Sydney Bridge, możesz udać się na Bondi Beach lub odwiedzić jedną z mniej uczęszczanych dzielnic, takich jak Chintown czy Paddington.

Jordania

Pustynia Wadi Rum i starożytne miasto Petra są głównymi powodami, dla których wielu podróżnych odwiedza Jordanię. Aby cieszyć się tymi miejscami, trzeba będzie dużo chodzić. A w lecie, przy temperaturach bliskich 40 stopni, może to być nie tylko męczące, ale i niebezpieczne dla zdrowia.Klimat w Ammanie jest zwykle łagodniejszy, ale kilka lat temu w sierpniu mieli dwa tygodnie z ponad 45 stopniami. A jedynym sposobem na przetrwanie tych warunków pogodowych jest prowadzenie klimatyzacji od jednego namiotu do drugiego.

Podróże do krajów islamskich podczas Ramadanu
To oczywiste, że Ramadan może wpłynąć na Twoją podróż do Dubaju, Egiptu, Maroka, Tunezji czy Jordanii. Ale może to mieć również wpływ na ciebie, jeśli podróżujesz do mniej oczywistych miejsc, takich jak Malezja, Indie, Indonezja (nawet Bali), a nawet część Tajlandii.

Faktem jest, że Eid al-Fitr (święto po miesiącu postu w Ramadanie) jest jednym z najpopularniejszych okresów świątecznych, jak Boże Narodzenie w Europie. W tym czasie każdy wybiera się na wycieczkę. Indonezyjczycy z muzułmańskiej Jawy i Sumatry udają się na Bali, aby się zrelaksować. Muzułmanie z Indii podróżują po całym kraju, aby odwiedzić swoje rodziny. Malezyjczycy korzystają z tego, aby wybrać się na lokalne plaże lub na wakacje do tańszej Tajlandii. Podczas gdy bogaci Arabowie z Zatoki Perskiej korzystają z możliwości ucieczki do mniej lub bardziej islamskiego kraju, od Libanu po Malezję.

To jest to, co można doświadczyć podczas Ramadanu:

  • Wiele lokalnych firm jest zamykanych lub otwartych tylko na pół dnia.
  • Jedzenie między wschodem a zachodem słońca (w ciągu dnia, w skrócie) może być problemem.
  • Śniadania wśród miejscowej ludności są zazwyczaj głośne i o piątej rano, przed wschodem słońca, więc można się obudzić.

Po Ramadanie:

  • Wszystkie bilety (loty, autobus, pociąg) są wyprzedane lub mają zawyżone ceny.
  • Hotele, zwłaszcza te tanie, są zazwyczaj pełne.
  • Plaże są przepełnione

Indie

Deszcze mogą zrujnować twoją letnią podróż w środkowych Indiach. Sezon monsunowy w Azji Południowo-Wschodniej jest zazwyczaj dość łagodny, ale w Indiach może być totalną katastrofą. Deszcze mogą być tak obfite, że zmywają drogi.

Dla przykładu, każdego lata długotrwałe deszcze powodują powodzie w turystycznym mieście Jodhpur w Radżastanie. Ponadto, podczas monsunu rzeki mogą się przelewać, co wpływa na każdą podróż do popularnych miast wzdłuż Gangesu, od Rishikesh po Varanasi.

Włochy

Z czasem Włochy są idealnym miejscem do odwiedzenia latem. Jedyny czas, kiedy możesz mieć kłopoty, to około połowy sierpnia. 15 sierpnia to okres wakacji w Ferragosto, kiedy większość Włochów wyjeżdża na wakacje lub na długi weekend.

W związku z tym, główne miasta są na wpół opustoszałe, a najpopularniejsze miejsca plażowe tętnią życiem lokalnych mieszkańców. Z jednej strony, jest to dobra okazja do zwiedzania włoskich miast bez konieczności znoszenia tak dużych tłumów. I na pewno warto, choć można znaleźć więcej niż jedną zamkniętą restaurację lub sklep. Lepiej jednak nie wchodzić na plażę w ciągu tygodnia około 15 sierpnia.

Francja

Podobnie jak w Hiszpanii i we Włoszech, w połowie sierpnia plaże południowej Francji są wypełnione po brzegi miejscowymi krokwiami i trudno znaleźć miejsce do posadzenia ręcznika. Ten szczyt w turystyce lokalnej oznacza, że hotele i restauracje podnoszą swoje ceny. Ponadto, Paryż pustoszeje i sklepy w miejscach, które nie są bardzo turystycznie blisko. Więc dobrym pomysłem może być odkrycie miasta z mniejszą ilością ludzi.