Ukraina znajduje się we wschodniej Europie. Jego nazwa ma różne znaczenie, „land on the edge”, „country” lub „border border”. Jej stolicą i najważniejszym miastem jest Kijów. Kultura dominująca na Ukrainie jest słowiańska, ale scytyjskie złoto wciąż gromadzi się w historii muzeum w Kijowie i bizantyjskich mozaik katedry św. Zofii. Jedną z głównych atrakcji tego kraju jest jego bogata historia, z dużą liczbą miast sprzed ponad 900 lat oraz zróżnicowaną architekturą, na którą duży wpływ mają rosyjscy sąsiedzi.

 

Kijów:

Jak już wspomnieliśmy, jest stolicą kraju i najbardziej zaludnionym, jest także ważnym przemysłowym, naukowym, edukacyjnym i kulturalnym centrum Europy Wschodniej. Kijów jest znany jako zielone miasto z dwoma ogrodami botanicznymi, parkami i licznymi drzewami.

Polecamy odwiedzenie klasztoru św. Michała Złotych Kopuł, barokowego kościoła św. Andrzeja, bardzo typowego dla imperialnej Rosji. Nie mogliśmy zapomnieć katedry św. Zofii, symbolu miasta i Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

 

Lwów (Lwów):

Mówią, że jest to najpiękniejsze miasto na Ukrainie, w rzeczywistości jego historyczne centrum jest uważane przez UNESCO za światowe dziedzictwo. W tym mieście jest wiele do zobaczenia, dlatego podkreślamy niektóre z tych, których nie możesz przegapić.