Dąbki to mała miejscowość na Pomorzu leżąca pomiędzy Darłowem a Koszalinem. Ten morski kurort ze względu na specyficzny mikroklimat uzyskała status uzdrowiska. Jest szczególnie polecana jako miejscowość wczasowo-wypoczynkowa dla dzieci oraz osób mających tendencję do chorób tarczycowych. W Dąbkach jest bowiem największe stężenie jodu nad Bałtykiem.

Dąbki dysponują wieloma pięknymi i rozległymi ośrodkami wypoczynkowymi z boiskami, placami zabaw, kortami tenisowymi itp.

Miejscowość oferuje piękną szeroką plażę, jezioro idealne do uprawiania sportów wodnych takich jak kajaki, wind-surfing oraz przytulne centrum z licznymi smażalniami ryb, pubami, kafejkami, cukierniami i atrakcjami dla dzieci. Wśród tych królują gokardy napędzane siłą mięśni, których wypożyczalnie można spotkać praktycznie za każdym rogiem.

Centrum szaleństw gokardowych znajduje się przy małym rondzie opanowanym w stu procentach przez młodych adeptów tego nazwijmy to regionalnego sportu.

W czasie gorszej pogody z Dąbek można się wybrać do Parku Wodnego znajdującego się w Darłowie, stąd tez można wyruszyć w podróż statkiem na duńską wyspę Bornholm. Inną alternatywą może być wycieczka rowerowa lub piesza do Dąbkowic – wioski położonej ok. 5 km od Dąbek, do której prowadzi asfaltowa ścieżka wzdłuż lasku oddzielającego brzeg morza od brzegu jeziora.

Dąbki mają specyficzną atmosferę długo zapadającą w pamięci. Wiele osób przyjeżdża tutaj co roku w okresie wakacyjnym. Jedynym minusem jest dość stromo jak na polskie warunki opadająca do morza plaża, a co za tym idzie konieczność intensywnego pilnowania mniejszych dzieci podczas zabawy w piasku nad brzegiem wody.