Czechy to kraj bardzo bogaty kulturowo mówienia, a jego wiedza zazwyczaj odnosi się do piękna i potencjału turystycznego jej pięknej stolicy, Pragi. Wcześniej znana jako Królestwo Czech, a później jako Czechosłowacja, dziś Republika Czeska jest jednym z wiodących terytoriów w Europie Wschodniej, gdzie wyróżnia się jako nowoczesny, spokojny kraj, który pozostawił po sobie rany z XX wieku rozwój zbliża się do poziomów Unii Europejskiej.

Niektóre produkty wytwarzane w Czechach cieszą się wielką światową renomą dzięki ich jakości i tradycji, między innymi cięte szkło, zwane również „czeskim kryształem” , piwo, zwłaszcza oryginalnej marki Pilsner Urquell z czeskiego miasta Pilzno i ​​produkcji samochodów. Obdarzył świat wielkimi autorami i osobistościami, takimi jak Kafka (choć pisał po niemiecku, że był Czechem), Jaroslav Seifert (Nagroda Nobla w dziedzinie literatury), Zygmunt Freud i Antonín Dvořák, między innymi, oznaczający wielkie bogactwo kulturowe, namacalne w całym i szerokość kraju.

Podstawowe informacje o Czechach

  • Jeśli jesteś obywatelem Unii Europejskiej, potrzebujesz jedynie aktualnego dowodu tożsamości, aby wjechać na terytorium Republiki Czeskiej przez 90 dni, bez konieczności posiadania wizy. Wszyscy pozostali podróżni muszą posiadać ważny paszport przez co najmniej trzy miesiące po zakończeniu podróży. Sprawdź listę krajów, które wymagają wizy, aby wjechać do Czech .
  • Językiem urzędowym jest czeski, którym posługuje się 96% populacji. Na szczęście w miastach znajomość języka angielskiego, przynajmniej na poziomie podstawowym, jest powszechna.
  • Mimo członkostwa w Unii Europejskiej od 2004 r. Republika Czeska nie używa euro, ale czeską koronę (CZK). Korzystanie z kart kredytowych i bankomatów jest powszechne, chociaż jeśli chcesz zmienić euro na czeskie korony  (CZK) w gotówce, zalecamy zrobienie tego na stronie Global Exchange . Jedno euro to około 27 CZK.
  • Strefa czasowa w Czechach jest taka sama jak w Hiszpanii (UTC + 01: 00), a czas zimowy i letni są używane.

Transport

Republika Czeska ma system transportu kolejowego, który jest jednym z najobszerniejszych w Europie, więc można doskonale poznać kraj i podróżować z miasta do miasta pociągiem obsługiwanym przez České dráhy (czeskie koleje). Usługi autobusowe w Czechach są również doskonałe i łączą główne miasta. Możesz sprawdzić rozkłady jazdy, ceny i bilety na pociąg i autobus pod tym linkiem (angielski i czeski).