Wczasy na Tahiti

Tahiti to wyspa typowo górzysta, porośnięta bardzo obfitą i bujną roślinnością typową dla krajów tropikalnych. Wyspa Tahiti powstały przy współudziale dwóch wulkanów.

Najwyższy Orohena mierzy ponad 220 m.n.p.m. Ludność zamieszkująca Tahiti osadziła się tylko i wyłącznie wzdłuż wybrzeża wyspy.

Siłą rzeczy to właśnie wybrzeże Tahiti stanowi jeden wielki kurort turystyczny, gdzie pobudowano luksusowe hotele o charakterystycznej architekturze świetnie komponującej się z resztą wyspy Tahiti.

Tahiti to wspaniałe walory krajobrazowe i klimatyczne stwarzające bardzo dobre warunki do wypoczynku zarówno biernego jak i czynnego. Na Tahiti mamy do dyspozycji wspaniałe atrakcje turystyczne, które zapewnia bogata roślinność i różnorodność krajobrazu. Przyjeżdżając na wczasy na Tahiti z pewnością nikt nie będzie się nudził.

Po leniuchowaniu na plaży i pławieniu się w krystalicznie czystym morzu z pewnością atrakcją będzie zwiedzenie licznych wodospadów, jaskiń ujrzenie imponującego wulkanu. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne stworzone przez człowieka to na Tahitifunkcjonuje wspaniały ogród botaniczny, muzeum Gaugena czy obserwatorium podwodne.

Podobne walory krajobrazowe prezentują również wyspy Bora Bora. Tutaj również głównie na wybrzeżu funkcjonują komfortowe hotele, wiele z nich w stylu chat tubylczych. Te bardziej nowoczesne mają nawet szklane podłogi, które umożliwiają obserwację podwodnego życia.

Добавить комментарий