Przewodnik po Bangkoku

Przewodnik po Bangkoku

Podczas pobytu nie przegap spokojnych świątyń miasta, w tym Wat Pho i Wat Arun, które są dwoma najświętszymi miejscami w mieście. Natomiast Lumphini Park, jest odpowiedzią miasta na nowojorski Central Park, znajduje się tu duże jezioro, pełne jaszczurek. I nawet konserwatywni smakosze nie powinni powstrzymywać się od całodobowych straganów żywności na ulicach miasta, które są naprawdę unikalne do Bangkoku.

A jeśli już targowałeś się na rynku lub jesteś trochę zmęczony, wybierz się naprawdę luksusowego hotelu lub światowej sławy uzdrowiska, które zapewni Ci wspaniały, spokojny wypoczynek. Warto pojechać w okresie koniec grudnia-początek stycznia, kiedy niższe temperatury pokrywają się z sezonem turystycznym. Natomiast listopad i luty są chłodniejszymi miesiącami i (zazwyczaj) mniejszą liczbą turystów.

Bangkok, w Tajlandii, jest istotną kakofonią widoków i dźwięków, które sowicie nagradzają odkrywców miejskich, którzy trochę zgubili się w mieście. Wypełniony działaniem non-stop, piaskiem i charakterem, a także niektórymi miejscami, w których można tanio i dobrze zjeść. To są szalone puzzle z wysokimi wieżowcami, kolorowymi taksówkami, motocyklowymi taksówkami i zatłoczonymi chodnikami. Miasto może być zatłoczoną metropolią, ale o świcie można zobaczyć mnichów buddyjskich, odzianych w żółte szaty, wypełniających ulice. Podobnie jak reszta Tajlandii, musimy się przygotować na wiele negocjacji i handel wymienny, targowanie się na rynkach jest normą, a język swoim własnym. Znajdziesz tutaj szeroki zakres działań, które urozmaicą Twój wolny czas, od historycznych i religijnych miejsc do sklepów, galerii i spa.

Bez względu na to, kiedy zaplanujesz podróż do Bangkoku, przygotuj się na to, że będzie gorąco. Należy pamiętać, że definiuje się tu trzy sezony. Pora deszczowa, rozciąga się od maja i listopada, jest wtedy ciepło i wilgotne i po południu pada kapuśniak. Silne deszczowo okresowo spadają, z okazjonalnymi imponującymi burzami. Najlepszym czasem na odwiedziny Bangkoku jest okres od końca listopada do połowy stycznia. W tym czasie klimat jest chłodny tropikalny: wilgotny, ale przyjemny. Najmniej idealnym czasem jest natomiast okres od marca do maja, kiedy w mieście występują najwyższe temperatury.

Добавить комментарий