Praga na weekend

Niewątpliwie Praga Czeska uważana jest za jedną z najwspanialszych stolic nie tylko Europy. Nie bezpodstawnie, miasto położone nad Wełtawę, rok rocznie przyciąga miliony obieżyświatów z całego świata. Przez cały rok, w każdego weekendu i nie tylko, w okresie letnim i zimowym, w czasie dopisującej i niedopisującej aury, w Pradze spotkać można ludzi różnych narodowości z wszystkich kontynentów.

Charakterystyczna atmosfera miasta, wspaniałe zadbane i starannie konserwowane budowle uosabiające niezmiernie bogatą spuściznę architektoniczną co najmniej kilkunastu wieków, gotyckie strzeliste świątynie, barokowe ogrody i pałace, secesyjne kamienice, rewelacyjne praskie piwo i specjały kuchni czeskiej serwowane w urokliwych knajpkach i restauracjach a także bogato wyposażone muzea, galerie, kluby i teatry. Wszystko to powoduje, że ten kto raz przyjechał do Pragi, będzie chciał odwiedzać miasto powtórnie.

Najbardziej istotne punkty, jakie wypada odwiedzić chcąc poznać stolicę Czech położone są praktycznie głównie w centrum na Starym Mieście. Wyjazd do Stolicy Czech na trzy lub cztery dni warto więc przemyśleć tak, żeby skupić się głównie na tej części miasta. W związku z tym także noclegi wygodnie jest zarezerwować gdzieś w pobliżu. Mimo iż metro w Pradze jest wyśmienicie rozwiązane i działa jak szwajcarski zegarek, to jednak wygoda szybkiego dostępu do ważniejszych zabytków mając bazę wypadową w samym centrum miasta jest nie do przecenienia. Z uwagi jednak na stosunkowo wysokie koszty noclegu w samym centrum korzystnie jest awansem wyszukać wygodną i korzystną cenowo ofertę na jakiś top hotel Praga promocyjnie lub czekać na jakąś extra sposobność typu last minute.

Poznawanie Pragi powinno się zacząć od słynnych Hradczanów. To właśnie tutaj położone są najbardziej spektakularne obiekty jak chociażby zamek królewski czy imponująca katedra a także kilka atrakcyjnych muzeów i galerii. Wszystko zaczyna się jednak jeszcze na dole na słynnym moście Karola, który jest swego rodzaju ikoną Pragi. Na specjalną uwagę na wzgórzu hradczańskim zasługuje słynna Złota Uliczka, na której to dawno mieszkała biedota, ze specyficznymi prawie miniaturowymi chałupkami, które dzisiaj stanowią kompleks barwnych domków unikatowy na światową skalę.

W błędzie jest osoba która myśli że na zwiedzanie Pragi trzeba wyjechać bez dzieci. Właśnie stolica Czech Praga jak mało które inne miasto, ma do zaproponowania najmłodszym dużą mnogość atrakcji. Na Hradczanach kapitalne muzeum zabawek tak historyczny jak i współczesnych, w ścisłym centrum Pragi muzeum Lego, do tego ogrody, alejki, restauracje z menu dla dzieci, a w Holeszowicach atrakcyjne ekspozycje sezonowe i fontanny grające. Punktem kulminacyjnym jest jeden z najpiękniejszych w Europie ogrodów zoologicznych w którym oprócz standardowego oglądania ciekawych okazów zwierząt z całego świata nasze pociechy mogą dać upust swej energii na wielu placach przeznaczonych do zabaw.

Добавить комментарий