Polinezja francuska

Polinezja francuska to około 130 wysp, które tworzą piękny archipelag. Największą i najbardziej zaludnioną wyspą Polinezji Francuskiej jest Tahiti. Mieszka tu prawie 70 procent ludności całej Polinezji Francuskiej.

Wyspy weszły w posiadanie Francji w połowie dziewiętnastego wieku. Od samego początku wyspy Polinezji Francuskiej przyciągały podróżników i bogatych turystów z uwagi na niezwykły urok, piękne krajobrazy tworzące obraz niemal raju na Ziemi. Na wyspach Polinezji Francuskiej osiedlił się nawet słynny malarz francuski Paul Gauguin. To właśnie krajobrazy i sceny z  życia Polinezyjczyków stanowią główny temat dzieł francuskiego mistrza.

Jednak z uwagi na mała dostępność i bardzo dużą odległość od Europy wyspy Polinezji Francuskiejstały się obiektem turystycznym dopiero po upowszechnieniu się transportu lotniczego jako podstawowej formy dotarcia w egzotyczne zakątki globu.

Baza noclegowa na wyspach to około 15 tysięcy miejsc noclegowych głównie w bardzo dobrych hotelach o wysokim standardzie mimo, iż większość z nic zlokalizowana jest w niepozornych i charakterystycznych chatach krytych słomą stawianych na wodzie na balach.Pomimo tego, iż żyjemy w epoce transportu lotniczego i tanich linii lotniczych, to ciągle na wyjazd na wczasy na Bora BoraTahiti czy inne wyspy Polinezji Francuskiej mogą sobie pozwolić jedynie najbardziej zamożni obywatele krajów dobrze rozwiniętych.

Główne obszary turystyczne Polinezji Francuskiej to oczywiście słynne wyspy Bora Bora, Tahiti, Moorea, Raiatea oraz Huahine.

Добавить комментарий