Perła Pacyfiku – Wyspa Bora Bora

Wyspa Bora Bora wielokrotnie wygrywała pierwsze nagrody w konkursach na najpiękniejsze miejsce na Ziemi organizowane przez wiele organizacji i instytucji nie tylko z branży turystycznej. Ci, którzy tam byli mówią, że to raj na ziemi i idealne miejsce dla zakochanych. Koneserzy wypowiadają-podróżnicy wypowiadają się jednomyślnie i twierdzą, że Bora Bora to niekwestionowana perła Pacyfiku.

Na wyspie każdy znajdzie coś dla siebie. To wspaniałe miejsce zarówno dla aktywnie wypoczywających jak i dla miłośników leniuchowania na plaży czy pod palmą. Tutaj wypocznie zarówno amator przygód i potrzebujący nowych wrażeń, jak i ceniący sobie spokój urlopowicz.

Wyspa Bora Bora leży na Oceanie Spokojnym i zajmuje powierzchnię 40 kilometrów kwadratowych. Wyspa należy do Polinezji Francuskiej, a zamieszkuje ją ok. 8 tysięcy ludzi. W samym sercu wyspy są góry z dwoma szczytami oraz pozostałości po wulkanie. U podnóża tych dwóch gór mamy bujny las z soczyście zielonymi koronami drzew. Wyspa otoczona jest przepiękną błękitną laguną wokół której znajduje się rafa koralowa. Cały ten przepiękny krajobraz dopełnia wspaniała tropikalna roślinność, krystaliczna morska woda oraz przepiękne plaże pokryte czystym piaskiem.

Dla miłośników historii na wyspie znajdują się starożytne ruiny i płaskorzeźby oraz tajemnicze działa armatnie.

Temperatura w sezonie czyli w okresie od maja do października utrzymuje się w granicach od 24 do 28 stopni Celsjusza. Dla tych, którzy oprócz wypoczynku lubią się też zabawić, na Bora Bora organizowane są liczne festiwale polinezyjskiej kultury.

Bora Bora to idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych. Krystalicznie czysta, ciepła i relatywnie płytka woda oraz obecność rafy koralowej i zamieszkujących ją setek gatunków ryb i stworzeń morskich sprawiają, że wyspa słynie idealnych warunków do uprawiania nurkowania. Wypływając dalej w głąb morza można natknąć się na barakudy, żółwie morskie oraz główną atrakcję – delfiny.

Wakacje na Bora Bora to jednak bardzo droga impreza. Ceny zaczynają się od 10 000 zł za tygodniowy pobyt z dojazdem dla jednej osoby. Za dodatkowe wyżej wspomniane atrakcje trzeba dopłacić. Tak więc jest to luksus, na który chyba nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Добавить комментарий