Najlepsze książki o podróżach

Myślałem o tym, jaką książkę zabrać w podróż,i pomyślałem, że mogę podzielić się z wami moimi najlepszymi książkami o podróżach, aby bawić się w przyszłych długich podróży!

1. Fiesta, Ernest Hemingway

Zdecydowanie moja ulubiona książka wszech czasów, Hemingway nie co innego, jak romantycznego Paryża w tym opowieści o powojennej amerykańskiej, żywym w mieście świateł. Kiedy pierwszy raz planuje spędzić ten tydzień w Paryżu, wszystko, o czym mogłem myśleć, był główny bohater, Jake, myśląc o swoich związkach miłości/nienawiści z Robertem koniem w kawiarni Wersal i spędzać większą część książki, w pogoni Bretta, którego zawsze wyobrażałem sobie jak postać Audrey Hepburn śniadanie u Tiffany ‘ ego. Był to również ten romans, który zainspirował mnie na wizytę Byków w Pampelunie, choć Orson Welles mówił o doświadczeniu Hemingwaya w dziedzinie walki z bykami.

2. Historyk, Elżbieta Kostova

Moja miłość do historykowi bardzo zbliżona do mojej miłości. Autor pokazuje się również dość historykiem, łącząc głębokie i dobrze studiować wiedzę Vlada III, księcia Wołoszczyzny, podczas gdy przenikanie się faktów historycznych z legendą Brama Stokera o Dracula. Przede wszystkim, Elżbieta Kostova pokazuje również się utalentowaną pisarką podróży, i jej obrazu, Rumunii, Turcji, Francji, Bułgarii, Słowenii, Amsterdamu i Szwajcarii przez długi czas inspirowały mnie na podróżowanie regionów średniowiecznej Europy.

3. Grona gniewu, John Steinbeck

Udając smutną podróż jednej rodziny w czasie Wielkiej Depresji lat 1930-tych w Ameryce, John Стейнбек często przelata każdy rozdział z drugiej, przedstawiając otoczenie rodziny. Każda z tych krótkich rozdziałów łączy wszystkie najdrobniejsze szczegóły drogi, na której się one znajdują, lub ziemi, kurzu, które zostawiają za sobą, z uderzających obrazami świata przyrody (nie tylko ludzkiego), dostarczonych na kolana Wielką depresją. W przeciwieństwie do najbardziej znanych opowieści o wycieczce, na drodze Jacka Kerouaca, winogrona gniewu-to historia drogi, obarczona smutku.

4. Tybetańska księga życia i śmierci, Sogyal Rinpoche

Znam wielu ludzi, którzy lekceważyli tę książkę jako zbyt bolesne lub przygnębiające ze względu na jej nazwy, i dlatego nigdy nie zdobyli od jej czytania, co, uważam, że każdy powinien! Wist Rinpocze obejmuje tematy współczucia, śmierci, karmy i medytacji, a przede wszystkim jego refleksje na temat nietrwałości życia, które najczęściej budzą się z podróżnikami. Jeśli mądrość w tej książce daje coś, to będzie podziękowanie za podróż, i pragnienie, aby go używać nie tylko dla swojej korzyści, ale i dla dobra innych, z którymi można spotkać się na drodze.

5. W Patagonii, Bruce Chatwin

Większość moich zaleceń do tej pory koncentrowały się na zdjęciach autorów krajobrazy wokół nich, ale Chatwin łączy obraz i historię ziemi w Patagonii z życia ludzi, których spotyka na swojej drodze. Patagonia-to miejsce na samym szczycie mojej listy życzeń podróży, ale w tej książce można naprawdę poczuć region oczami tych, którzy mieszkają i pracują na ziemi.

Добавить комментарий