Jak dojechać z Warszawa do Krakowa autobusem

Warszawa to duże miasto, z jego 517 kilometrów kwadratowych i prawie 2 mln mieszkańców. Dlatego autobusy z Warszawy do Krakowa mają kilka różnych przystanków autobusowych, rozrzuconych po całym mieście. Dla celów niniejszej instrukcji, będziemy trzymać się trzech najbardziej popularnych i łatwo dostępnych z nich:

  • Dworzec zachodni w Warszawie (Warszawa Zachodnia) — najbardziej na Wschód i Południowy główny dworzec autobusowy i kolejowy Warszawa.
  • Na przystanku autobusowym w pobliżu stacji metra Wilanowska linii I.
  • Przystanek autobusowy tuż obok stacji metra Marymont linii I.

Typowa podróż z Warszawy do Krakowa nie powinno przekraczać 5 godzin jazdy. Możliwość oglądania polskiej krajobrazów podczas wycieczki jest jedną z zalet wybranego rodzaju transportu. Częste promocje i zniżki na bilety, rezerwacja online, mogą być również korzystne dla takiego potencjalnego pasażera, jak ty.

Autobusy z Warszawa do Kraków: ceny i porady

Istnieją trzy główne przewoźnika, oferujących transfer busem z Warszawy do Krakowa. Lux Express (harmonogram i rezerwacja on-line dostępna jest tutaj) pozwala na wybór pomiędzy dwoma liniami Warszawa-Kraków. Linia 2 jest prosta i pozwala dotrzeć do Krakowa z Warszawy w ciągu 4: 25 godzin. Jego zajezdni przesyłki metra Marymont jeden i typowa cena za jeden bilet jest 31-59 zł, w zależności od tego, jak wcześnie można zarezerwować go. Polski Bus (kliknij tutaj, aby strony) — prawdziwy potentat na rynku transferów autobusowych w Polsce. Magazyn znajduje się na Wilanowska podziemny stadion, podczas gdy przewoźnik oferuje regularne loty między Warszawą i Krakowem.

Linia G6 sprawia, że podróż ostatnim 4: 20 godzin, podczas gdy linia P6 oferuje tę samą usługę z 5 godzin, poświęconych trasie. Polski Bus jest znany ze specjalnych ofert, które sprawiają, że można kupić bilet na wybraną trasę tylko za 1 PLN, jeśli zarezerwować go wystarczająco wcześnie. Jeśli zrobisz to zbyt późno, cena może wzrosnąć do ok. 40 zł. Autobus Polonus jest ostatnim dostawcą usług transportowych Warszawa-Kraków. Jego autobusy odjeżdżają z dworca Zachodniego w Warszawie autobusowym zajezdni, ale czas przejazdu wniosek 6: 20 godzin, z powodu planowanego objazdu związanego z trasą. Standardowa cena jednego biletu-30 zł. Niezależnie od tego, jaki przewoźnik wybierzesz, możesz kupić bilety nie tylko online, ale i u ich kierowców lub – w przypadku Polonus – w stacjonarnych punktach sprzedaży biletów.

Z pełnym harmonogramem wszystkich przewoźników można zapoznać się tutaj. Każdy z nich zabierze cię bezpośrednio na stację Kraków mda. Ten obiekt komunikacyjny znajduje się w tylnej części głównego dworca kolejowego w Krakowie, około 10 minut spacerem od Starego miasta w Krakowie. Zanim dojdziesz do tego wspaniałego miasta, sprawdź, jak korzystać z transportu publicznego w Krakowie i najbardziej skuteczny i najtańszy sposób.

Добавить комментарий