9 wskazówek dla przetrwania, że bał się nocny autobus

W dzisiejszych czasach tanie loty mnóstwo. Ale czasami ma sens wyruszyć w podróż w nocy.

Wybierz autobus nocny, i nie musisz się martwić o stresujących kolejkach na lotnisko lub rejestracji online. Będziesz także być w stanie zaoszczędzić pieniądze na mieszkania, śpiąc w czasie podróży.

Oczywiście, to odpoczynek na wyboistej autobus-łatwiej to powiedzieć, niż zrobić. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby podróż sprawnie i osiągnięcia docelowego, czując się humor. Oto nasze główne wskazówki dotyczące przetrwania w nocnym autobusie.

1. Przyjechać wcześniej
Jeśli nie udało się dostać bilet z podanym numerem miejsca, warto przyjechać na przystanek wcześniej. Dobrze, można pominąć jeszcze godzinę lub dwie w mieście, ale dostaniesz pierwsze chur, gdzie usiąść (i spójrzmy prawdzie w oczy: nikt nie chce tracić podróż autobusem obok śmierdzącym pokładowym wc).

2. Zachować swoje cenne rzeczy
Nikt nie zamierza ukraść twoje brudne skarpetki, ale kamery, pieniądze, telefony i laptopy mogą być atrakcyjne dla złodziei, którzy, jak wiadomo, strzelają przez plecaki, które są ukryte poza zasięgiem wzroku w bagaż publicznych autobusów dalekobieżnych. Często podróżni zauważają, że czegoś brakuje, gdy w końcu docierają do swojego hotelu-i do tego czasu autobus już dawno nie ma. Chusta duża torba w strefie bagażu, wszystkimi środkami, ale trzyma cenna substancja z tobą cały czas. I nie ufaj automatycznie innym turystom, których postawisz obok; niektórzy mogą szukać szybki sposób zwiększyć swoje fundusze na podróż.

3. Uzupełniać
Możliwe, pocisz się do czasu, kiedy dojechać do dworca autobusowego, ale to niesamowite, że kilka godzin zimnego klimatyzacji mogą zrobić dla twojej temperatury ciała. Zachować ciepłe zworkę wygodne w całej podróży i pomyśl o tym, aby wziąć duży szalik lub chustę, nawet jeśli czujesz się dobrze i ciepło, są dwukrotnie doskonałe pokrowce mogą być połączone, aby stworzyć wygodne poduszki. Dokładnie tak samo, jeśli można wsiąść w autobus w krótkich spodenkach, upewnij się, że spakować parę dżinsów w przypadku spadku temperatury.

4. Przynieś przekąski
Zazwyczaj przerwy w drodze, ale nie ma żadnej gwarancji, że przystankiem na trasach przelotu obsługuje twój kierowca będzie mieć wiele różnych. Zaopatrzyć się w napoje i przekąski przed wyjazdem, a nawet jeśli nie ma przerwy w ogóle, przynajmniej będziesz gotowy.

5. Uważaj na nocny stop
Czasami, po tym, jak w końcu zasnąłem, jasne światła jakimś szczerym polu pks obudzi cię ze snu. Zanim wyjdziecie, aby rozprostować nogi, nie zapomnij, aby uchwycić swoje cenne rzeczy – i szybko rozejrzyj się na swój autobus, gładzenia coś, co czyni go wyjątkowym. Ty naprawdę nie chcesz siedzieć nie w ten autobus w środku nocy, tylko dlatego, że masz trochę слезливые oczy.

6. Pakiet zatyczki do uszu
Możliwe, że jesteś zmęczony, ale kierowca autobusu (całkiem słusznie)chce zasnąć. Należy się spodziewać, aby usłyszeć lokalną pop-muzykę lub źle powielone bojownicy rozegrane w оглушительной głośności, czasem bezpośrednio przez noc. Dodaj szum od скрипящих hamulców, dźwięczne telefonów i rozmów innych pasażerów, a dowiesz się, że twój tani zestaw jednorazowego użytku wykonane dla uszu wart inwestycji.

7. Przynieś coś zrobić
Jeden duży plus z nocnym autobusem polega na tym, że łączy w sobie przydatne transport A-to-B gdzie tanio spać. Wadą jest to, że autobus odjeżdża, to zazwyczaj zbyt ciemno, aby podziwiać krajobraz, który ze świstem na zewnątrz. Jeśli masz problemy ze snem, trzeba będzie coś jeszcze. Naładuj swój telefon przed wyjazdem, zapakować książkę i przynieś kilka piw, aby włamać się ze swoimi towarzyszami.

8. Korzystanie z GPS
Ogłoszenia o zbliżających się przystankach nie zawsze jest oczywiste lub nawet w języku, który można zrozumieć. Więc kiedy myślisz, że zbliżamy się do miejsca przeznaczenia, otwórz swoją ulubioną aplikację do nawigacji (Google Maps działa dobrze). Szybko zobaczysz, jak blisko jest do centrum miasta, możesz zdecydować, czy twój następny przystanek – czy to ten, czy inny węzeł komunikacyjny – kilka minut spacerem od dworca autobusowego. Jeśli tak, można wędrować tuż obok nagabywał, puk, nawozów i taksówkarzy, i rozpocząć następny etap swojej przygody.

9. Fokus na koniec
Niezależnie od tego, jak ухабистые drogi, lub jak drętwieć twój bezdomny, pamiętaj, że wszystkie autobusy podróży muszą dojść do końca. Możesz być sztywne, chorymi i trochę źli, po przyjeździe, ale przeżyjesz podróż w nocy. I mam nadzieję, że w pobliżu będzie dobry gorący prysznic z twoim imieniem.

Masz więcej porad dla przetrwania autobus nocny? Podziel się nimi w komentarzach poniżej. Porównaj loty, znajdź wycieczki, zarezerwuj hostele i hotele dla swojej podróży i nie zapomnij wykupić ubezpieczenie przed wyjazdem

Добавить комментарий