22 porad dla tanich podróży

1. Podróż w grupie
Podróżując większą grupą, zmniejszając koszt paliwa, zakwaterowania i wyżywienia. Bardzo często można dostać lepszą ofertę różnych miejscach.

2. Podróż własnym samochodem
Podczas podróży własnym samochodem można wziąć więcej sprzętu, co ułatwia podróż. Maszyna może również funkcjonować jako sypialnia i kuchnia.

3. Podróże w niskim sezonie
Ceny są znacznie niższe, tłumów nie ma, a pogoda często nawet lepiej.

4. Jeść w miejscach dla mieszkańców.
…więc w miejscach, które nie znajdują się na głównych drogach, nie mają wskaźników w języku angielskim i gdzie można zobaczyć mieszkańców-ceny są tam znacznie niższe, ponieważ nie są one nastawione na turystów, a jedzenie często nawet lepiej.

5. Zakupy w tanich supermarketach
Zakup żywności i innych towarów w sklepach na dłuższy okres czasu (najlepiej dla kilku osób) pozwala znacznie zaoszczędzić.

6. Weź płytę
Aby obniżyć koszty energii.

7. Zdalna praca
Zmienić pracę na zdalną pracę — wtedy można pracować podczas podróży. Ponadto, praca zdalnie daje możliwość żyć w kraju, który jest tańszy, niż ta, w której można zarobić – na przykład. zdalnie , zdobywając w USA mogą pozwolić sobie na eleganckie życia w Polsce i zarabiać w Polsce mogą sobie pozwolić na eleganckie życia, na przykład. w Tajlandii lub Wietnamu

8. Sprzedaż zdjęć
Istnieje wiele stron internetowych, jak istockphoto, gdzie możesz sprzedawać swoje zdjęcia z podróży i zarobić pieniądze i zdobyć pieniądze na kolejną podróż (pieniądze za 1 obraz nie jest duże, ale jeden obraz może kupić nawet kilka tysięcy osób).

9. Codzienna praca na drodze
Na dłuższe wycieczki to dobry pomysł, aby zrobić sobie przerwę do pracy w krajach, gdzie jesteś obecnie. Szczególnie dużo pieniędzy można zarobić na sezonowych pracach w gospodarstwach rolnych, sadach i plantacjach. Bardzo często nie ma problemu z uzyskaniem takiej pracy «nieoficjalnie».

10. Głosować
Dzięki автостопу nie płacisz za transport, a ponadto można spotkać bardzo ciekawych ludzi.

11. Butelka z filtrem
Butelka z filtrem-świetny pomysł-można pić wody z kranu lub nawet z basenu, bo ona filtruje wszystkie niebezpieczne rzeczy. Oszczędzasz na zakupie wody mineralnej, zwłaszcza podczas długich podróży to daje całkiem niezłą sumę. Filtr należy wymieniać raz na kilka miesięcy za 6-10$.

12. Plandeki-namiot odporny na wodę
Jeśli twój namiot nie super водоустойчивого, można uaktualnić go dostawać prosty odporny na wodę plandeki dla trochę dolarów w supermarkecie.

13. Może mikrofalowa
Zamiast kupować ubezpieczenie mikrofalowa można zbudować swój własny, za pomocą piwo może.

14. Wynajem małych samochodów
Przy wynajmie auto zawsze rezerwować je z wyprzedzeniem przez Internet i zawsze bierz najmniejszy samochód z lotniska. Kiedy lecisz, mały samochód prawie nigdy nie jest dostępny (bo miejscowi zazwyczaj wynajmują małe samochody). Wtedy usługa wynajmu samochodu powinna dać ci więcej niż najdroższy i najlepszy samochód. Jeśli jednak u nich będzie mały, to zawsze można dopłacić za większy.

15. Kupony rabatowe z Internetu
Przed tym, jak zamówić coś, trzeba szukać dostęp do internetu-kupony. Bardzo często można zaoszczędzić 50%, a nawet więcej.

16. Couchsurfing
Korzystanie z couchsurfing-to portal, gdzie ludzie mogą nocować za darmo na kanapie lub nawet pokazać miasto.

17. Airbnb – tanie noclegi od korsarzy
Bardzo przyjemny portal i aplikacja dla wynajmu domów i mieszkań od prywatnych właścicieli na całym świecie – rozsądne ceny, często kilka razy tańsze pokoju hotelowego.

18. Darmowe pole namiotowe
W niektórych krajach, takich jak Australia, Nowa Zelandia czy USA jest darmowe pole namiotowe i często mają konkretne aplikacje, takie jak WikiCamps, gdzie można znaleźć darmowe pole namiotowe. Często mają łazienki, prysznice, miejsce do grillowania, a nawet czasami Internet!

19. Użyj aplikacji dla podróżnych
Większość z nich są darmowe i można znaleźć tam informacje są często lepsze niż w przewodniku. Polecamy Triposo lub Tripadvisor.

20. Sprzedam karty SIM w kraju, który odwiedzasz
Na przykład, w USA za 30 dolarów można kupić kartę sim z nieograniczonego, internetem i rozmowami na miesiąc. Znacznie tańsze, niż korzystanie z polskiego numeru.

21. Nie kupuj przewodniki
Tańsze korzystanie z darmowych lub bardzo tanich aplikacji lub elektronicznymi książkami.

22. Stronę blablacar
Jest to kolejny portal, który sprawi, że twoje życie to podróż łatwiejsze tutaj możesz przyłączyć się do prywatnej podróży w tym samym kierunku, w którym chcesz iść. Jedyne, co musisz zrobić, to dać kilka dolarów na paliwo. I jest to o wiele tańsze niż pociąg lub autobus i komfort. I jest to o wiele bezpieczniejsze niż autostopem! A jeśli jedziesz samochodem, to możesz zabrać pasażerów, którzy będą płacić za paliwo.

Добавить комментарий